Wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet – Porozmawiamy bez tabu o… KOBIETACH

Opublikowano: 7 lutego 2024 r.

Data i czas
8 marca 2024 r. (piątek)
18:00–21:00

Lokalizacja
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Łokietka 5)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”

Wczytuję mapę...

W trakcie wydarzenia poruszymy tematy, o których (ze względu na kulturowe ograniczenia) nie mówi się otwarcie lub szepce pokątnie półsłówka.

W zabieganej codzienności rzadko zwracamy uwagę na niektóre szczegóły naszego życia, dlatego podczas wydarzenia dowiecie się, co skrywa się pod pojęciem „Pink tax”.

Na czym polega efekt Matyldy? Dlaczego warto pamiętać o tym zjawisku oraz jakie kobiety były nim dotknięte?

Czy kobiety stały u władzy, a ich przykład, może być inspiracją dla kobiet współczesnych? Jak dokładnie wyglądały kobiece rządy i jak potrafiły wpływać na ster rządów w państwie? Porozmawiamy o wpływie hormonów na życie kobiety na różnych jego etapach.

Podczas krótkiego warsztatu nauczymy się, jak panować nad oddechem i jakie ma (ważne) znaczenie w codzienności. Przywołamy miłe wspomnienia: cofniemy się w czasie i przestrzeni, dzięki zmysłowi węchu, a zapachy te zamkniemy w własnoręcznie wykonanej świecy z naturalnych (ekologicznych) komponentów.

Miejsce: budynek Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2).
Liczba miejsc jest ograniczona.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł. Po wyczerpaniu biletów z pierwszej puli, będą dostępne bilety w cenie 40 zł. Można je nabyć w kasach Centrum oraz systemie sprzedaży online. 

Skip to content