Wystawa / Dyplom 2021. Najlepsze dyplomy Wydziału Sztuk Pięknych UMK

Opublikowano: 31 stycznia 2022 r.

Data i czas
28 stycznia 2022 r. (piątek) – 20 lutego 2022 r. (niedziela)
10:00–18:00

Lokalizacja
CSW „Znaki Czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

🔹 Kurator wystawy: Michał Rygielski
🔹 Koordynatorka wystawy ze strony UMK: Joanna Cieślikowska
🔹 Koordynatorka wystawy ze strony CSW: Paulina Kuhn
🔹 Czas trwania wystawy: 28.01.2022–20.02.2022
🔹 Wernisaż: 28.01.2022, godz. 14.00
🔹 Uroczysty finisaż, połączony z wręczeniem absolwentom nagród i wyróżnień odbędzie się 18 lutego 2022 r. w kinie Centrum CSW „Znaki czasu” w Toruniu w dwóch turach: o godz. 13.00 – wyróżnieni absolwenci konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, historii sztuki i krytyki artystycznej; o godz. 14.00 – wyróżnieni absolwenci architektury wnętrz, grafiki, malarstwa oraz sztuki mediów i edukacji wizualnej.
🔹 Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu na wystawę wyróżnionych prac dyplomowych studentów grafiki, architektury wnętrz, malarstwa, sztuki mediów i edukacji wizualnej, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, krytyki artystycznej oraz historii sztuki.
Na wystawie pokazane zostaną prace ponad 40 absolwentów Wydziału, reprezentujące różne podejścia do sztuki: artystyczne, konserwatorskie i badawcze, będące owocem kilkuletniego dojrzewania artystycznego i intelektualnego.
Wzorem poprzednich lat, autorzy najlepszych dyplomów zostaną uhonorowani medalami, nagrodami oraz wyróżnieniami. W obszarze sztuk plastycznych to Medal im. Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny oraz Medal Janusza Boguckiego przyznawany przez Radę Programową kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna za najlepszy na kierunku dyplom artystyczny i pracę teoretyczną. Najlepsze prace dyplomowe na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki uhonorowane zostały Nagrodami i Wyróżnieniami im. doc. Leonarda Torwirta. Na kierunku ochrona dóbr kultury przyznane zostały Wyróżnienia im. doc. Jerzego Frycza, a na historii sztuki – Nagroda i Wyróżnienie im. prof. Gwidona Chmarzyńskiego. Najlepsze prace licencjackie obronione na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny nauki o sztuce zostały docenione Nagrodą i Wyróżnieniem im. prof. Jadwigi Puciata-Pawłowskiej.
🔹 Partner technologiczny:
SHARP Consumer Electronics Poland Sp z o.o.
🔹 Partnerzy medialni:
Agencja Media&Work,
Nowości,
Polskie Radio PiK
Skip to content