Wystawa / Dyplom 2022

Opublikowano: 10 lutego 2023 r.

Data i czas
17 lutego 2023 r. (piątek) – 12 marca 2023 r. (niedziela)
10:00–18:00

Lokalizacja
CSW „Znaki Czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Kiedy: 17.02.2023–12.03.2023
Otwarcie wystawy: 17.02.2023, godz. 18.00
Kuratorka wystawy: Katarzyna Adaszewska
Koordynatorki: Matylda Hinc, Paulina Kuhn
Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu na wystawę wyróżnionych prac dyplomowych studentów kierunków: grafiki, architektury wnętrz, malarstwa, sztuki mediów i edukacji wizualnej, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, krytyki artystycznej.
Na wystawie pokazane zostaną prace 42 absolwentek i absolwentów Wydziału, reprezentujące różne podejścia do sztuki: artystyczne, konserwatorskie i badawcze. Są one owocem kilkuletniego dojrzewania artystycznego i intelektualnego oraz rezultatem współpracy z merytorycznymi opiekunami. Autorzy najlepszych dyplomów zostaną uhonorowani medalami, nagrodami oraz wyróżnieniami.
W obszarze sztuk plastycznych to Medal im. Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny oraz Medal Janusza Boguckiego przyznawany przez Radę Programową kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna za najlepszy na kierunku dyplom artystyczny i pracę teoretyczną. Najlepsze prace dyplomowe na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki uhonorowane zostały nagrodami i wyróżnieniami im. doc. Leonarda Torwirta. Na kierunku ochrona dóbr kultury przyznane zostały nagrody i wyróżnienia im. doc. Jerzego Frycza. Nagrodę im. prof. Jerzego Remera, której fundatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu, przyznano za wybitne prace magisterskie obronione na Wydziale Sztuk Pięknych UMK na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny Nauki o Sztuce. Przyznano również nagrodę i wyróżnienie im. prof. Jadwigi Puciata-Pawłowskiej za najlepsze prace licencjackie obronione na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny Nauki o Sztuce.
ℹ️ Wydarzenie zostanie poprzedzone wernisażem wystawy towarzyszącej prezentującej dyplomy nominowane do wyróżnień na Wydziale Sztuk Pięknych w roku 2022, która odbędą się 17 lutego 2023 r. o godz. 14.00 w Galerii Dworzec Zachodni w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu.
Skip to content