Wystawa fotografii „VOYAGER” – Marcin Mentel

Opublikowano: 16 kwietnia 2021 r.

Data i czas
21 kwietnia 2021 r. (środa) – 3 maja 2021 r. (poniedziałek)
10:00–18:00

Kategorie
Wystawy

Organizator
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”

Mapa niedostępna

Jesteśmy odzwierciedleniem tego, czego doświadczamy. Różnimy się od siebie, choć dom mamy jeden – Ziemię.
Fotografie są efektem ucieczki z miasta w stronę natury. Powstawały od początku wybuchu pandemii i są pewnego rodzaju poszukiwaniem sensu i zapełnienia pustki. Obrazy mają zachęcić do zmiany perspektywy, podróży i chwilowego oderwania się od rzeczywistości. Zachęcają do refleksji o tym, jak wspomnienia zniekształcają rzeczywistość, jaki ma na nas wpływ doświadczanie świata przez szklane ekrany i czy musimy kaleczyć naszą planetę w walce o przetrwanie. Dzięki abstrakcyjnej formie zdjęć, każdy może odnaleźć w nich własne odbicie.
Otwarcie wystawy 21 kwietnia o 22. Wystawa została przygotowana tak, aby każdy, mimo obowiązującego zamknięcia galerii i muzeów, mógł zobaczyć wystawę na żywo, z bliska. Fotografie zostały umieszczone w szybach Galerii Dworzec Zachodni. Wystawa będzie dostępna 24 godziny na dobę. Nocnych marków zachęcamy do odwiedzin tuż po zmroku – prace będą odpowiednio oświetlone. Taka koncepcja wystawy jest próbą wypełnienia pustki wynikającej z ograniczonego dostępu do kultury i sztuki. VOYAGER stwarza namiastkę normalności w klaustrofobicznych realiach pandemii. Jest to odpowiedź na poszukiwanie odrobiny oddechu i dystansu.
O autorze:
Marcin Mentel: Fotograf, mieszka i tworzy w Toruniu. Od ponad 10 lat czerpie przyjemność i satysfakcję z uwieczniania dnia codziennego. Jego początki w fotografii to głównie portret i krajobraz. Z biegiem czasu, pod wpływem poszukiwań, swój cel i drogę do wyrażania emocji odnalazł w reportażu i fotografii ulicznej.
Obecna wystawa jest połączeniem różnych etapów twórczości i zamiłowania do opowiadania historii.
http://marcinmentel.pl/

https://www.facebook.com/marcinmentelfotografia/

https://www.instagram.com/marcinmentel.pl/

Skip to content