Wystawa interaktywna „Mały Książę”

Opublikowano: 22 grudnia 2022 r.

Data i czas
23 grudnia 2022 r. (piątek)
11:00–16:00

Lokalizacja
Kino CAMERIMAGE (Rynek Nowomiejski 28)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

Wczytuję mapę...

Tajemniczy las, migotliwe światełka, rozgwieżdżone niebo i dźwięki natury… Wyjątkowa wystawa w Kinie CAMERIMAGE przeniesie Was do zaczarowanego świata Małego Księcia.
Zapraszamy na interaktywną ekspozycję, w której można wprawić w ruch obrazy! Ilustracje autorstwa Eliški Podzimkovej zaczną budzić się i poruszać jak za dotknięciem magicznej różdżki.
Podczas dwutygodniowej podróży po Islandii, artystka zachwyciła się tamtejszą przyrodą. Odnalazła w niej wiele inspiracji do przygotowania nowego wydania książkowego Małego Księcia. W pracach Podzimkovej możemy odnaleźć impresje chwil spędzonych na wyspie oraz jej zapierające dech w piersi piękno.
Dzięki rozszerzonej rzeczywistości odwiedzający wystawę będą mogli ożywić jej elementy w aplikacji Artivive.
Ideą wystawy jest stworzenie magicznego świata Małego Księcia, który zachwyca nie tylko oczy, ale i pobudza pozostałe zmysły. Dzięki niej można zapomnieć na chwilę o codzienności i powrócić choćby na chwilę do czasów dzieciństwa – Eliška Podzimková.
👉 Wernisaż wyjątkowej wystawy w Kinie CAMERIMAGE odbędzie się 6 grudnia o 17:00. W pozostałe dni, wystawa będzie dostępna w godzinach 11:00-16:00, aż do 23 grudnia.
Wstęp jest bezpłatny.
👉 Dodatkowo, w pierwszym tygodniu ekspozycji będzie towarzyszył pokaz animacji „Mały Książę” Marka Osborne’a z 2015 roku.
Cena biletu na film to 12/15 zł.
Czekamy na Was!
Skip to content