Wystawa Kształty Torunia

Opublikowano: 15 listopada 2022 r.

Data i czas
15 listopada 2022 r. (wtorek)
15:00–16:30

Lokalizacja
Zamek Krzyżacki (ul. Przedzamcze 3)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

„Kształty Torunia” to kameralna wystawa grafik wektorowych przedstawiających znane budynki Torunia, miasta, w którym gotyk łączy się z nowoczesnością. Artystka zainspirowana budynkiem Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki oraz zafascynowana architekturą swojego rodzinnego miasta postanowiła wybrać kilka budowli i przedstawić je w syntetycznej i zgeometryzowanej formie grafik wektorowych, którymi zajmuje się od roku.
Do tej pory Artystka wykonała w tej technice, animację do piosenki młodego polskiego muzyka, grafiki dla festiwalu muzycznego Great September w Łodzi oraz swój dyplom licencjacki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Otwarcie wystawy odbędzie się 15 listopada w Zamku Krzyżackim (Gdanisko) o godzinie 15:00. Wydarzeniu będzie towarzyszył słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje.
Iza Karaszewska – studentka I roku II stopnia Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Autorka grafik wektorowych, interesuje się sztuką wizualną i muzyką. W wolnych chwilach lubi również szydełkować i piec słodkie pyszności.
Wystawa organizowana w ramach Mikrowsparcia 2022
Skip to content