Wystawa Marcina Jaszczaka i Olgi Pelipas „Cherchez la femme”

Opublikowano: 2 stycznia 2020 r.

Data i czas
16 stycznia 2020 r. (czwartek)
18:00–21:00

Lokalizacja
ACKiS „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”

Wczytuję mapę...

Olga Pelipas – absolwentka Akademii Wzornictwa i Sztuk Pięknych w Charkowie. Studiowała na Wydziale Grafiki (Ilustracja książkowa) i na Wydziale Malarstwa Muralowego. W swoim dorobku ma zarówno wystawy indywidualne oraz zbiorowe.

Marcin Jaszczak – absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego Wydziału Edukacji Wizualnej. Dyplom obronił w 2013 roku. W 2002 roku ukończył także Studium Techniki Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W swoim dorobku artystycznym ma trzy wystawy indywidualne „Malarstwo” w Galerii Sztuki i Atelier Maya w Toruniu (2019), „Malarstwo” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim (2007) oraz „Malarstwo i rzeźba” w Poddębickim Domu Kultury i Sportu (2006). Brał udział również w kilkunastu wystawach zbiorowych.

Wystawa „Cherchez la femme” czyli „szukaj kobiety”. W swoich pracach artyści ukazują kobietę jako metaforę twórczej siły przyrody. Postaci oderwane są od rzeczywistości, pozostają w pretensjonalnych pozach. Artyści podążą za tradycją malarzy końca XIX wieku, dlatego wykonane w realistyczny sposób postaci są jednocześnie alegorią.

Wstęp wolny

Skip to content