Wystawa prac Nataszy Piskorskiej

Opublikowano: 16 grudnia 2019 r.

Data i czas
2 stycznia 2020 r. (czwartek) – 28 lutego 2020 r. (piątek)
Całodniowe

Lokalizacja
Restauracja G132 (ul. Grudziądzka 132)

Kategorie
Wystawy

Wczytuję mapę...

Natasza Piskorska – urodzona w Szczecinie, studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom w 2000 roku. Od 1995 mieszka i tworzy w Toruniu. Maluje własne ilustracje rzeczywistości, w których życie codzienne, z poczuciem humoru, przeplata się ze światem wyobraźni i snów. Inspiracją może stać się dosłownie wszystko, spacer, rozmowa, sceny z życia codziennego albo po prostu chwila ciszy. obrazy artystki są bardzo osobiste, a przy tym otwarte na interpretację. Wzruszające, i wywołujące uśmiech odbiorcy. Używa  śmiałych barw i pociągnięć pędzla. Stosuje mocne kontrasty. Postacie w jej obrazach odrywają się od ziemi, koty nabierają cech ludzkich, grają na fortepianie, ptaki i ryby nawiązują kontakt z postaciami, pary tańczą na dachach- zwykle są to dachy Torunia- mieście, w którym prace artystki są dobrze znane mieszkańcom. Toruńska Starówka stale powraca na jej płótna często ukazywana w zaskakującej perspektywie.

Wiele z obrazów znalazło miejsce w kolekcjach prywatnych, zostało podarowanych przez prezydenta miasta oraz zakupionych przez turystów pragnących zabrać ze sobą unikatową pamiątkę. Kilkaset obrazów jej autorstwa znajduje się w prywatnych kolekcjach  praktycznie na całym świecie poczynając od Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki poprzez Portugalię, Anglię, Francję, Włochy, Chorwację, Holandię, Niemcy , Norwegię i oczywiście Polskę.

Natasza Piskorska maluje także swoje obrazy na ścianach toruńskich kamienic i podwórek. Maluje wnętrza pubów i restauracji, jak ” Zezowate szczęście”, ulubione miejsce spotkań lokalnej bohemy. Jej malarstwo na stałe zagościło też w hotelu „Spichrz” w Toruniu oraz w Osadzie Karbówko. Hotel ” Petit Fler ” w Toruniu prowadzi stałą wystawę i sprzedaż obrazów.

Aby poznać twórczość artystki warto wybrać się też do Bydgoszczy do restauracji ” Katarynka”, gdzie na sufitach zagościły małpy, tukany i papugi, a na ścianach obrazy. Duża kolekcja znajduje się karczmie Rzym w Pawłówku pod Bydgoszczą oraz w dworze Hulanka.

Natasza Piskorska maluje, rzeźbi, ilustruje książki, projektuje scenografie. Można ją spotkać na toruńskich ścieżkach, gdy jeździ na rowerze z bagażnikiem pełnym obrazów.

Skip to content