Wystawa rzeźby w Galerii Muz | Bartłomiej Schmidt

Opublikowano: 2 czerwca 2021 r.

Data i czas
11 czerwca 2021 r. (piątek) – 25 czerwca 2021 r. (piątek)
18:30–20:30

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

11 czerwca zapraszamy na wernisaż wystawy Sztuka pomimo pandemii | Bartłomiej Szmidt a od 14 czerwca do 7 lipca zapraszamy na jej zwiedzanie do Galerii Muz. Jest to pierwsza wystawa indywidualna Bartłomieja Schmidt w ramach studiów na Artium Humaniorum na UMK. Artysta aktualnie jest w trakcie przewodu doktorskiego z Rzeźby. Tematem jego doktoratu jest rozważanie sztuki jako problemu społecznego. Bartłomiej Schmidt prowokuje przez sztukę do poruszania często bardzo kontrowersyjnych i niewygodnych tematów. Pracuje głównie w plastelinie, żywicach, alginacie i silikonie, które łączy ze szkłem, metalem i kamieniem.
Wspólnym mianownikiem dla każdej z rzeźb prezentowanych na wystawie jest ich tworzywo – silikon. W każdej z prac artysta dotyka problemów społecznych, stawia pytania retoryczne oraz biegle operuje sztuką metafory. Nie stroni też od tematów pełnych kontrowersji oraz bardzo aktualnych współcześnie. Pyta o kierunki współczesnego pojmowania patriotyzmu i tożsamości narodowej. Odbiorca postawiony przed tego rodzaju pracą może doznać swoistego artystycznego katharsis.
Wernisaż wystawy odbędzie się 11 czerwca o godzinie 18.30 w Galerii Muz przy Podmurnej, zgodnie z aktualnymi zasadami obowiązującymi w instytucjach kulturalnych.
Skip to content