Wystawa w Galerii Artus | Michał Cander

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 r.

Data i czas
14 kwietnia 2021 r. (środa) – 10 maja 2021 r. (poniedziałek)
10:00–20:00

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Wystawa malarstwa jest retrospektywną próbą zaprezentowania twórczości Michała Candera (1963-2020) w ramach Festiwalu Probaltica 2021.
Obejmuje ona wszystkie ważne dla jego działalności artystycznej okresy – w sumie 32 lata – od ukończenia studiów na

Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

aż po okres dojrzały.

Bogata kolorystycznie paleta, ale i biegłość techniczna z wykorzystaniem sposobu kładzenia farby w stylu impresjonistycznym to znaki rozpoznawcze artysty. Tę samą feerię barw odkrywamy w interesująco namalowanych ogrodach – wszystko tu żyje, pulsuje pod wpływem światła słonecznego. Tajemniczy świat staje się bajeczny, odkrywając dzięki temu jego urodę. Bliskie tym przedstawieniom na płótnach są martwe natury i okna, z których widok roztacza się na opromieniony blaskiem słońca ogród. Ten ostatni to częsty motyw powtarzany w różnych konfiguracjach u Michała Candera. W ogrodach wielokrotnym gościem staje się postać kobieca, urodziwa, a zarazem intrygująca – to ona zaprasza do kontemplacji. Na wystawie znajdują się także portrety – ważną ich częścią są wizerunki bliskich artyście osób.
❗ Wernisaż wystawy odbędzie się w zależności od aktualnego reżimu sanitarnego w instytucjach kultury – z udziałem publiczności lub jako transmisja online na artusowym Facebooku i kanale YouTube ❗
Wystawa obrazów Michała Candera będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 14 kwietnia – 10 maja stacjonarnie, bądź w formie online.
O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
💰 Wystawa została dofinansowana z budżetu Samorządu Województwa

Kujawsko-Pomorskie

go.

Skip to content