Wystawa w Galerii Artus | Pamiętajmy o „Ogrodzie”

Opublikowano: 22 lutego 2021 r.

Data i czas
16 lutego 2021 r. (wtorek) – 16 marca 2021 r. (wtorek)
00:00

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapa niedostępna

Kiedy odchodzą Przyjaciele, czujemy się, jakbyśmy stracili namiastkę samego siebie. Ból tkwi w nas długo i dotkliwie, a czas wbrew powszechnie panującej opinii niestety nie leczy ran.
Tomasz Ogrodowczyk (1966-2020) to zmarły w ubiegłym roku filmowiec, fotograf, autor nagrań głosów ptaków, scenariuszy i komentarzy filmowych oraz reżyser.
Wystawa „Pamiętajmy o Ogrodzie”, która będzie eksponowana w Galerii Artus od 16 lutego to prace, które upamiętniają artystę, jako przyjaciela, człowieka o licznych pasjach oraz prawdziwie kochającego swoją pracę fotografa.
Ogród – bo tak zwracali się do Tomka Ogrodowczyka przyjaciele – to człowiek, który zaskakiwał wszystkich. Planował zrealizować kilka różnych projektów we współpracy z wieloma osobami, które wydawały się już krystalizować, być na wyciągnięcie ręki, a jednak los chciał inaczej…. Wiosną ubiegłego roku, jak grom z jasnego nieba uderzyła wiadomość o śmierci fotografa.
Tym razem w jego imieniu do tworzenia dzieła przystąpią jego przyjaciele wraz z jego bratem i najbliższym współpracownikiem – Michałem Ogrodowczykiem. Do wspólnego przedsięwzięcia zaprosili grono bliskich fotografowi osób, a efektem tej współpracy jest wystawa dedykowana Ogrodowi.
Wystawa to istny hołd oddany przyjacielowi i wielkiemu Artyście. Prace fotograficzne zostały przez autorów dobrane zgodnie z przyświecającą ideą, a jest nią wpływ Ogroda na ich twórczość lub inspiracja wynikająca z godzin rozmów z Tomkiem Ogrodowczykiem o warsztacie, emocjach i kreacji. Twórcy liczą, że wystawa przyczyni się w sposób znaczący do trwałej i nieustającej pamięci o Ogrodzie…
Autorzy zdjęć to: Adriana Bogdanowska, Adam Adamski, Grzegorz Bobrowicz, Remigiusz Dutkiewicz, Maciej Fiszer, Artur Homan, Mateusz Matysiak, Michał Ogrodowczyk, Ryszard Sąsiadek, Rafał Siek, Arkadiusz Swędrzyński, Radosław Trzciński, Marek Trzeciak.
Wystawa została zrealizowana wspólnie z

Lasy Państwowe

.

Z jednym z inicjatorów wystawy Pamiętajmy o Ogrodzie – prof. Adamem Adamskim – porozmawiamy o wystawie w naszym nowym cyklu

Instrukcja Obsługi Sztuki | Adam Adamski

w dniu otwarcia wystawy 16 lutego o godzinie 18.30.

Wystawa czynna od 16 lutego, godz. 16:00 do 16 marca 2021 roku
od poniedziałku do piątku w Galerii Artus w godz. 10:00-19:00
w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00.
Wstęp wolny!
fot. M. Ogrodowczyk
Skip to content