Zabytki młodszego pokolenia – Retro: O domu szkieletowym przy ul. Stromej 5 i jego prahistorii

Opublikowano: 24 lutego 2021 r.

Data i czas
8 marca 2021 r. (poniedziałek)
18:00–19:30

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Mapa niedostępna

„Zabytki młodszego pokolenia – Retro” to nowy cykl spotkań poświęconych sztuce i kulturze dawnego Torunia nawiązujący do konferencji „Zabytki toruńskie młodszego pokolenia” (stąd w tytule: retro), przygotowywanych od 2015 r. przez Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Książnicę Kopernikańską.
Katarzyna Kluczwajd przedstawi tematy, którym poświęciła uwagę podczas tychże konferencji – w nowej wersji: uzupełnione o najnowsze ustalenia, poszerzone o inne wątki i większą liczbę ilustracji, opatrzone autorskim komentarzem.
Terminy kolejnych spotkań z cyklu Zabytki młodszego pokolenia – Retro: 8 marca, 12 kwietnia, 10 maja, 14 czerwca 2021 r. Zawsze o godz. 18.00. Online na @Książnica Kopernikańska w Toruniu.
W trakcie pierwszego spotkania (8 marca) Katarzyna Kluczwajd opowie o domu przy ul. Stromej 5, znanemu z bezprecedensowego w Toruniu wzorowego odnowienia i konserwacji. Przedstawi nowe fakty na temat jego prahistorii i podzieli się osobistymi refleksjami na temat zabytków „prusko-murowych” w mieście.
Fot. Katarzyna Rubiszewska
Skip to content