Zaduszki jazzowe | Kwartet Brunerschaft | Koncert

Opublikowano: 10 października 2023 r.

Data i czas
2 listopada 2023 r. (czwartek)
19:00–21:00

Lokalizacja
Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Zaduszki Jazzowe to hołd dla wybitnych artystek i artystów, którzy pozostawili po sobie trwałe ślady w historii muzyki. Ich początki sięgają jeszcze czasów Leopolda Tyrmanda – pierwszego wielkiego popularyzatora jazzu w Polsce. Składa się na nie seria odbywających się w całym kraju imprez, idealnie wpisująca się w jesienną, nieco melancholijną aurę.

W tym roku nasza scena zostanie opanowana przez utalentowanych muzyków z zespołu Brunershaft, którzy zaserwują nam niezapomniane aranżacje utworów takich twórców jak: Czesław Niemen, Marek Grechuta czy Krzysztof Komeda. W programie nadchodzącego koncertu znajdą się także piosenki kojarzone z przemijaniem, melancholią i jesienną zadumą.

Kwartet Brunerschaft rozpoczął swoją przygodę z muzyką jazzową jeszcze w latach 90-tych ubiegłego stulecia, a w roku 2001 zespół pojawił się podczas pierwszej edycji Jazz Od Nowa Festiwal. Obecny Brunerschaft’23 to zespół składający się z muzyków z dużym doświadczeniem scenicznym i niekwestionowanym dorobkiem artystycznym.

Już 2 listopada 2023 roku czeka nas wieczór pełen muzyki, emocji i refleksji. Niech ten wyjątkowy koncert będzie hołdem dla artystek i artystów, którzy odeszli, ale pozostawili nam niezapomniane dziedzictwo muzyczne. Dołączcie do nas i wspólnie uczcijmy ich pamięć.

Skład zespołu:

Marek Marszałek – saksofon tenorowy,

Waldemar Franczyk – perkusja,

Andrzej Bruner Gulczyński – kontrabas,

Igor Nowicki – fortepian.

Bilety:
35zł / normalny
30zł / ulgowy

Skip to content