Zagraj w plenerze na Święcie Muzyki i wygraj atrakcyjne nagrody

Opublikowano: 17 czerwca 2020 r.

Data i czas
17 czerwca 2020 r. (środa) – 21 czerwca 2020 r. (niedziela)
Całodniowe

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Toruńska Agenda Kulturalna

Wczytuję mapę...

Święto Muzyki to cykliczne wydarzenie, które na całym świecie odbywa się w pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca 2020. Co roku liczne grupy, zespoły czy soliści występują w różnych rejonach miasta, aby muzycznie świętować kalendarzowe lato. W tym roku Święto Muzyki odbędzie się w zmienionej formule, a artystów zaprosimy do udziału w specjalnym konkursie! Wystarczy tylko 21 czerwca nagrać swój muzyczny występ w toruńskim plenerze. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Śladem lat ubiegłych Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza już 21 czerwca, wszystkich chętnych do świętowania i dzielenia się najróżniejszymi dźwiękami w przestrzeni Torunia! Tegoroczna edycja Święta Muzyki odbędzie się pod hasłem „Zagraj w plenerze”. Zachęcamy do udziału w konkursowej odsłonie wydarzenia – oczywiście przy respektowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs adresowany jest do wszystkich solistów, zespołów, grup muzycznych, ale i umuzycznionych amatorów, którzy czują się na siłach, by wystąpić w charakterystycznych, plenerowych miejscach Torunia. W konkursie mogą brać udział również osoby niepełnoletnie pod warunkiem dokonania zgłoszenia konkursowego przez ich rodzica lub opiekuna prawnego. Liczy się przede wszystkim pomysł i kreatywność!

Wykonaj i nagraj występ muzyczny

Zasady konkursu są wyjątkowo proste. Wystarczy:

  • nagrać w całości w dniu 21 czerwca 2020 r. w charakterystycznym miejscu w Toruniu własny występ instrumentalny bądź wokalny,
  • zrealizować nagranie z należytą starannością, dbając o jego dobrą jakość techniczną.
  • przesłać na fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku, poprzez wiadomość prywatną, link z filmem rejestrującym występ  i swoje dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail),

Podczas wykonywania i rejestrowania występu uczestnicy konkursu są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania obowiązujących wytycznych sanitarnych i zasad bezpieczeństwa, dbając o bezpieczeństwo swoje i osób przebywających w bliskim otoczeniu.

Wyłonienie zwycięzców i nagrody

Zgłoszenia należy przesyłać 21 czerwca, czyli w dzień występu. Zgłoszenia wysłane w kolejnych dniach nie będą przyjmowane. Organizator prosi zatem o zwrócenie większej uwagi na samą realizację występu i nagrania, mniejszą natomiast na późniejszą obróbkę materiału filmowego.

Zwycięskie zgłoszenia zostaną wyłonione i ogłoszone do 30 czerwca na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej. W ramach trzy najlepsze występy zostaną wyróżnione kolejno nagrodami: I miejsce – 1.500,00 złotych, II miejsce – 1.000,00 złotych, III miejsce – 500,00 złotych.

Warto spełnić te warunki – dodatkowe punkty

Choć w konkursie rodzaj muzyki, miejsce występu, jak i sam pomysł to zupełna dowolność artystyczna, jednak warto wziąć pod uwagę niektóre wytyczne, dzięki którym zgłoszenie otrzyma dodatkowe punkty. Za spełnienie wszystkich specjalnych warunków będzie można zdobyć aż 45 punktów! Warto więc wziąć pod uwagę:

  • zrealizowanie występu w wybranym przez siebie miejscu na toruńskiej starówce + 10 punktów,
  • czas występu 10–15 minut + 10 punktów,
  • czas występu powyżej 20 minut + 15 punktów,
  • poinformowanie Organizatora o planowanym miejscu nagrania do 18 czerwca 2020 r. + 10 punktów.

Pełny regulamin konkursu dostępny poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi uczestnictwa w konkursie. Prosimy także o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa podczas realizacji występu i nagrania.

Regulamin konkursu:

Konkurs „Święto Muzyki — Zagraj w plenerze”
Pobierz regulamin konkursu
Skip to content