Zapisz się na warsztaty fotograficzne w Krzywej Wieży!

Opublikowano: 6 marca 2020 r.

Data i czas
20 marca 2020 r. (piątek)
10:30–16:00

Kategorie
PolecaneWarsztaty

Mapa niedostępna

UWAGA! Warsztaty zostały przełożone na inny termin.

——-

Dlaczego robimy zdjęcia? Czy zdjęcie może opowiadać historię? Jak robić ciekawe fotografie, które wywołają zachwyt wszystkich? Na te i inne pytanie znaleźć będzie można odpowiedź na specjalnym cyklu Warsztatów fotograficznych w Krzywej Wieży organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną. Zajęcia w 10 blokach tematycznych już 20 marca poprowadzi Lena Paracka-Werner, która swoje umiejętności rozwijała pod okiem uznanych fotografów w Szwecji, jak i w Polsce. Wciąż można zapisać się na 4 z pozostałych bloków! Udział jest bezpłatny!

Warsztaty Foto w Krzywej Wieży i plenerze to warsztaty przygotowane dla pasjonatów fotografii w każdym wieku. Podczas bezpłatnych warsztatów każdy będzie mógł dowiedzieć się dlaczego wykonujemy zdjęcia, jak zdjęcia opowiadają historię oraz jak wykonać ciekawe fotografie, które zwrócą na siebie uwagę. Każdy temat zostanie podzielony na dwa bloki – tym samym części teoretycznej towarzyszyć będzie część praktyczna w plenerze.

Co ważne do uczestnictwa w zajęciach nie jest potrzebny profesjonalny sprzęt – wystarczy tylko telefon komórkowy! Zachęcamy jednak do przynoszenia własnych aparatów w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników!

Program Warsztatów Foto w Krzywej Wieży

BLOK I, II. Dlaczego robimy zdjęcia? Rozmowa + praktyka. (brak miejsc)

10:30-11:30

Czym są dla nas fotografie? Co kieruje nami, gdy decydujemy się na zatrzymanie danej chwili w kadrze? Porozmawiamy o sensie robienia i oglądania zdjęć, a następnie udamy się na spacer fotograficzny.

BLOK III, IV. Czy zdjęcia można czytać? Rozmowa + praktyka. (brak miejsc)

11:30-12:30

W jaki sposób można opowiedzieć historię przez fotografię? Zastanowimy się czy zdjęcia można czytać tak jak książki i wspólnie podejmiemy się tego zadania w praktyce.

BLOK V, VI. Jak robić ciekawe zdjęcia? Rozmowa + praktyka. (brak miejsc)

12:30-13:30

Codziennie widzimy dziesiątki zdjęć. Co sprawia, że niektóre z nich zapadają w naszą pamięć a inne nie? Porozmawiamy o ich budowie i poszukamy ciekawych kadrów w naszym otoczeniu.

PRZERWA

13:30-13:45

BLOK VII, VIII. Publikuję zdjęcia w Internecie – czyli jak wywołać efekt WOW!

13:45-14:45

Na udane zdjęcie składa się kilka czynników: znajomość techniki, pomysł, umiejętności, edycja oraz forma prezentacji. Przedstawię Wam podstawy fotografii, która dokumentuje rzeczywistość, otoczenie i ludzi, a następnie pokażę w jaki sposób można korzystnie prezentować zdjęcia w Internecie.

PRZERWA

14:45-15:00

BLOK IX, X. Spacer fotograficzny

15:00-16:00

Podczas spaceru ulicami Torunia wprowadzimy omówione zagadnienia w praktykę. Każdy z uczestników będzie miał okazję do zrobienia zdjęć własnym sprzętem (aparatem lub telefonem) i omówieniem ich ze mną i resztą grupy.

Zapisz się na warsztaty!

Na bloki od I do VI nie ma już miejsc, jednak wciąż można zapisać się na bloki od VII do X. Jeżeli ciekaw jesteś, jak wykonać i w jaki sposób zaprezentować zdjęcia w Internecie, bądź po prostu wytrenować swoje oko podczas spacerów fotograficznych – napisz do nas!

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: parackalena@gmail.com lub zapisy@tak.torun.pl. W temacie maila prosimy wpisać „Warsztaty Foto w Krzywej Wieży”, natomiast w treści podać swoje imię, nazwisko, wiek, a także adres e-mail oraz telefon.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne!

Prowadzenie: Lena Paracka-Werner

Warsztaty poprowadzi Lena Paracka-Werner. Jak sama o sobie mówi, usłyszała w wywiadzie ze znanym polskim fotografem, że klient nie kupuje zdjęć fotografa. Klient kupuje jego oczy. Od tego czasu stara się, aby jej oczy widziały w wyjątkowy sposób. Jak podkreśla: „Patrząc przez obiektyw widzę więcej. Widzę drobne światło-cienie, gesty, ruch, mikro i makroświat, który mogę zamknąć w swoim obiektywie. Widzę to, czego nie widzą inni, a to patrzenie jest najlepszą pracą na świecie”.

Swoje umiejętności rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce podczas warsztatów m.in. Łukasza Ostrowskiego i Szymona Olmy, Kamili Piech, Kasi i Jacka Siwko oraz Filipa Kowalkowskiego. Teraz, gdy sama dzieli się wiedzą zwraca uwagę przede wszystkim na ćwiczenie oka, obserwację i reakcję na otoczenie. Jej prace można zobaczyć na stronie www.lenaparacka.com oraz na www.instagram.com/lenaparacka.

***

Organizatorami warsztatów są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.