Wystawa TOP – Historia Polski Wg komiksu Wojciecha Łowickiego

Opublikowano: 25 lutego 2019 r.
Kategorie: Wystawy

Centrum Kultury Dwór Artusa, 08.03.2019 (piątek), godz. 16:00


Historia Polski wg komiksu autorstwa Wojciecha Łowickiego to skierowana przede wszystkim do młodzieży, możliwie w atrakcyjny sposób ukazać historię Polski od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne.

Ma za zadanie nie nudzić – jak zwykłe podręczniki historii mają w zwyczaju czynić, a namawiać do dalszej przygody z nauką. Niechby każdy zapamiętał jedną datę, jedno nazwisko skojarzył z jakimś wydarzeniem – to już coś! Łatwiej uczyć się w oparciu o ilustracje. A jeszcze łatwiej gdy treść opowiadana jest anegdotycznie.
Dowiemy się tutaj o naszych mitach i legendach, na których wyrosła słowiańska kultura, jak obrastała w wierzenia spisane później w klechdach. Jak chrześcijaństwo zmieniło społeczną mentalność, a jednocześnie przybliża Polskę do europejskich państw. Opowiemy o Bitwie pod Grunwaldem, o odkryciach i wynalazkach, o kulturze, obyczajach różnych epok, o bitwach II wojny światowej, o naszej najnowszej historii – o „Solidarności” i odzyskaniu niepodległości oraz o problemach i radościach z tym związanych.

Dodatkowo w trakcie trwania wystawy pojawią się na niej również rekonstruktorzy Historyczni.
Od czasów Mieszka I do czasów nowożytnych.

REKONSTRUKTORZY BĘDĄ DOSTĘPNI 16 MARCA W GODZINACH 12 – 18

Skip to content