Wystawa zdjęć: Maja Ziółkowska

Opublikowano: 5 listopada 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Restauracja G132, ul. Grudziądzka 132, 01.11.2018 – 31.12.2018


Prezentowane prace to grafika warsztatowa / grafika cyfrowa: głównie monotypia, linoryt, akwaforta, akwatinta oraz pastele.

Tematyka prac porusza i oddaje obraz wewnętrznego krajobrazu autorki, tego co się dzieje w jej wewnętrznym świecie. Ukazuje nastrój, samopoczucie – energia, która z tego wynika decyduje o grze kolorów, jako mierzenia się sił równoważących, decyduje również o formie i o dynamice pracy. Sztuka powstała w ten sposób stanowi swego rodzaju rezultat pracy nad sobą, odblokowanie i uwolnienie tego, co trudne. Dobór kolorystyczny ma ogromne znaczenie również dlatego, że oddziałuje na centra energetyczne człowieka i wspiera przepływ energii. Spotykając się z taką formą twórczości, poprzez kierowanie swojej uwagi na daną pracę i opis swoich wrażeń tak naprawdę masz możliwość opowiedzenia siebie przez pryzmat danego dzieła. W tym przypadku ów dzieło jest tylko bodźcem – tworzy przestrzeń, w której możesz poczuć, doświadczyć i wyrazić pełniej siebie samego.

Autor zdjęć: Maja Ziółkowska

Studentka trzeciego roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Absolwentka Filologii Romańskiej na UMK w Toruniu. Na co dzień zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym w agencji kreatywnej GRAFEINA – głównie tworzeniem stron internetowych oraz identyfikacją wizualną.

Choć kocha twórczość Salvadora Dali, w swoich pracach nie bazuje na wybranych nurtach artystycznych. Sztuka i tworzenie grafik są dla niej sposobem wyrażania siebie, kontaktu z samą sobą, równocześnie komunikacji i przekraczania barier oraz sposobem na dotarcie do wewnętrznego świata innych ludzi, bo to właśnie tam znajduje się to, co w nas najważniejsze.  Głęboko wierzy, że wszystkie odpowiedzi ukryte są w nas samych. Inspirację do wewnętrznego rozwoju czerpie z różnych źródeł filozoficznych i religijnych. Z otwartością, ciekawością i fascynacją podchodzi również do takich tematów jak hipnoza, reinkarnacja, praca z energią, czy medytacja.

Sama siebie określa jako osobę uśmiechniętą, pogodną, otwartą na świat i na ludzi, która dla równowagi  czasem/często potrzebuje czasu i przestrzeni tylko dla siebie, tworząc enklawę zadumy i niedostępności. Z tych pozornie dwóch, a wprawdzie jakże jednego świata, rodzi się jej twórczość.

Skip to content