XVI Urodziny NRD – Kiasmos (DJ Set)

Opublikowano: 14 maja 2019 r.
Kategorie: Koncerty

NRD Klub, ul. Browarna 6, 31.05.2019 (piątek), godz. 22.00


Jak co roku bardzo hucznie obchodzimy nasze Urodziny, równocześnie podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej. Szesnaście lat to nie przelewki, więc postanowiliśmy zrobić też Wam niespodziankę. Taką będzie DJ Set od jednego z założycieli niesamowitej islandzkiej grupy – Kiasmos!

W skład duetu wchodzi Ólafur Arnalds, islandzki kompozytor, zdobywca nagrody BAFTA, znany z minimalistycznych kompozycji fortepianowych i smyczkowych z elektronicznymi brzmieniami, oraz Janus Rasmussen, znany jako pomysłodawca synth-popowego zespołu Bloodgroup. Arnalds, jako inżynier dźwięku, często pracował przy innych projektach Janusa, w trakcie których obaj muzycy odkryli wspólne zamiłowanie do muzyki minimalistycznej i eksperymentalnej. W efekcie duet odizolował się od świata, by w Reykjaviku wspólnie pracować nad swoim pierwszym albumem: Kiasmos – Kiasmos. Album okazał się oczywiście olbrzymim sukcesem, zapewniając im miejsce na największych światowych festiwalach.

Najnowszym wydawnictwem duetu jest EP “Blurred”, który planowo miał być nieco mroczniejszy od poprzednich utworów. Po zakończeniu sesji nagraniowej zauważyli jednak, że jest to, jak dotąd, najbardziej pogodne nagranie duetu.

W NRD duet reprezentować będzie sam Janus Rasmussen, ponownie grając niesamowity DJ set.

Do zobaczenia na Browarnej 6!

Skip to content