XVII Uniwersytecki Koncert Charytatywny

Opublikowano: 2 grudnia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Aula UMK, 08.12.2018 (sobota), godz. 18.00


Uniwersytet Mikołaja Kopernika już po raz kolejny organizuje koncert charytatywny, aby pomóc najbardziej potrzebującym. W tym roku wystąpi ❗ALOSZA AWDIEJEW z zespołem❗️

Tegoroczny koncert dedykowany jest dr. hab. Piotrowi Skrzypczakowi, kierownikowi Zakładu Filmu i Kultury Audiowizualnej w Katedrze Kulturoznawstwa na Wydział Filologiczny UMK, cenionemu teoretykowi i znawcy sztuki filmowej, autorowi znanych monografii z zakresu filmowych adaptacji dzieł literatury pięknej oraz historii kina.

W lutym 2018 roku dr. hab. Piotr Skrzypczak poważnie zachorował. Po wielomiesięcznej rehabilitacji neurologicznej w kilku placówkach medycznych przyszedł czas na długotrwałą, kosztowną rehabilitację domową. Heroiczna walka, by odzyskać sprawność motoryczną, jest motywowana przede wszystkim pragnieniem powrotu dr. hab. Skrzypczaka do pracy dydaktycznej i naukowej.

Każdego roku podczas Uniwersyteckich Koncertów Charytatywnych grają, znamienici artyści, tacy jak Renata Przemyk czy Tomek Lipiński. Gwiazda tegorocznej edycji koncertu – ALOSZA AWDIEJEW to człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra, człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu.

bilety do nabycia w klubie „Od Nowa” oraz w sklepie „Pamiątki przy Flisaku” (ul. Rynek Staromiejski 1):
50 zł – przedsprzedaż
60 zł – w dniu koncertu
40 zł – studenci i posiadacze Karty Absolwenta UMK

Skip to content