Zaduszki Jazzowe w Domu Muz z L.A. Trio

Opublikowano: 26 października 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dom Muz w Toruniu, ul. Podmurna 1/3, 2.11.2018 (piątek), godz. 19.00


L.A.Trio powstało we wrześniu 1994 roku w wyniku spontanicznego jam session w którym muzycy brali udział. Liderem a zarazem duszą i natchnieniem tria jest Bogdan Hołownia: wybitny pianista, ceniony i lubiany w środowiskach jazzowych po obu stronach oceanu (dyplom Berklee College of Music w Bostonie). Olbrzymia wiedza muzyczna, doświadczenia niezliczonych koncertów oraz natura muzyka ciągle poszukującego nowych dróg, zapewniają mu zasłużenie godne miejsce wśród elity pianistów jazzowych. Jest niekwestionowanym orędownikiem twórczości Jerzego Wasowskiego (autor książki „Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w opracowaniu Bogdana Hołowni”). 

Na kontrabasie towarzyszy mu Andrzej „Bruner” Gulczyński, niegdyś basista „Nocnej Zmiany Bluesa”, lider kwartetu jazzowego „Brunerschaft”. Z racji bardzo wysokich umiejętności muzycznych zapraszany do współpracy przez zespoły m.in. takie jak „Atrakcyjny Kazimierz”, „Czyści Jak Łza”, „Kobranocka”, „Eljazz Quintet”. Bierze udział również w wielu projektach jazzowych i teatralnych. 

Perkusistą tria jest Józef Eliasz – niekwestionowany mistrz w swojej profesji, którego kunszt techniczny, niezwykła wrażliwość muzyczna i doświadczenie stawiają go w czołówce perkusistów jazzowych. Prowadzi z sukcesami własny big band będąc jednocześnie właścicielem klubu jazzowego „Eljazz” jak i animatorem muzyki jazzowej w Bydgoszczy. Wieloletni dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Bydgoszcz Jazz Festival” . Trio w swoim repertuarze posiada standardy muzyki amerykańskiej (płyta L. A. Trio Live, 2005r.) jak i płyty z muzyką polską okresu międzywojnia i powojenną. „Carissima”, wydana w 2010 roku oraz „Nikt Tylko Ty” z roku 2013.

Bilety wyprzedane.

Czekamy na Was!

Skip to content