Zaucha u Cygana – Koncert Pamięci Andrzeja Zauchy w Toruniu

Opublikowano: 18 lipca 2019 r.
Kategorie: Inne

Scena letnia na Wiśle, 19.07.2019 (piątek), godz. 19.00


Klimatyczna Scena na Wiśle ugości przeboje Andrzeja Zauchy. W specjalnym koncercie wystąpi plejada ciekawych osobowości scenicznych. Już 19 lipca usłyszymy takich wokalistów jak Igor Herbut, Katarzyna Moś, Wojciech Mryczek, Marta Król, Vivian Buczek, Paweł Wolsztyński czy Dominika Juszczyńska. W klimat niezapomnianych przebojów wybitnego muzyka wprowadzi Paweł Sztompke – dziennikarz i recenzent Programu I Polskiego Radia.

Andrzej Zaucha zadebiutował jako perkusista w amatorskim zespole „Czarty”. W latach 1968–1971 roku był wokalistą jazzrockowej grupy „Dżamble”. W 1971 roku związał się z zespołem „Anawa”. Współpracował z wieloma popularnymi jazzmanami: Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Po występie na Festiwalu w Opolu stał się jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Był laureatem wielu prestiżowych nagród. Na początku lat 90. współtworzył wraz z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim kabaret estradowy „Sami”. Artysta zmarł śmiercią tragiczną w 1991 roku.

——–

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Współfinansowanie: Gmina Miasta Toruń
Partner Główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Skip to content