Zbierz drużynę na Bella Skyway Festival!

Opublikowano: 31 lipca 2018 r.
Kategorie: Festiwale

Toruńska Agenda Kulturalna, 21 – 26.08.2018


Kilkanaście zjawiskowych instalacji i mappingów 3D, artyści z 6 krajów, ponad 380 000 widzów, czyli frekwencyjny rekord, a dodatkowo w tym roku – po raz pierwszy na Bella Skyway Festival – gra w rozszerzonej rzeczywistości według specjalnie przygotowanego scenariusza. Od 21 do 26 sierpnia 2018 każdy będzie mógł wziąć udział w niezwykłej przygodzie na terenie festiwalu, dzięki autorskiej aplikacji Zbierz Drużynę, przygotowanej przez zespół Globe Data. Premiera już na Bella Skyway Festival!

Niemal każdy kojarzy szaleństwo kolekcjonowania kieszonkowych stworków na telefonie, jakiemu jeszcze niedawno uległ cały świat. Równie intrygującą, a zarazem pierwszą polską propozycję dla miłośników gier w rozszerzonej rzeczywistości już w ostatni tydzień sierpnia tego roku zaproponuje Globe Data. Widzowie Bella Skyway Festival jako pierwsi będą mogli wziąć udział w tej interaktywnej zabawie. Toruń podczas Festiwalu Światła, na co wszystko wskazuje – stanie się pierwszym przystankiem i wkrótce do gry dołączą największe miasta w Polsce. 

Premiera aplikacji na Bella Skyway Festiwal

Niewątpliwie czas i miejsce premiery nie jest przypadkowe, gdyż przypada na jubileuszową, dziesiątą edycję, która odbywać się będzie w dniach 21 – 26 sierpnia 2018 r. Jak zapewniają twórcy, aplikacja ma sprawić, aby granica między światem wirtualnym, a przestrzenią miejską przestanie istnieć. Tym samym tegoroczny spacer po terenie Bella Skyway Festival może nabrać zupełnie innego, magicznego, charakteru. Jedno jest pewne – na toruńskim Festiwalu Światła czegoś takiego jeszcze nie było!

Póki co autorzy aplikacji nie chcą zdradzać wszystkiego, lecz na rzecz Bella Skyway Festival zgodzili się uchylić rąbka tajemnicy.

Zbierz Drużynę to narzędzie, które składa się z aplikacji mobilnej oraz platformy dla graczy. Projekt ten powstał początkowo z myślą o rasowych graczach, ale jak się okazuje, dedykowane jest również wszystkim, którzy szukają nowych, niebanalnych form spędzenia wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że Zbierz Drużynę to połączenie tradycyjnych gier miejskich oraz nowoczesnej technologii. Dzięki naszej aplikacji przestrzeń wirtualna i świat realny stają się jednością! A wszystko w imię dobrej zabawy! – podkreśla autorka scenariusza Izabela Falewicz, pomysłodawczyni i autorka scenariusza.

Za aplikacją stoi toruńska firma Globe Data, która specjalnie na Bella Skyway Festival przygotowała też grę bezpośrednio nawiązującą do programu festiwalu i hasła przewodniego tegorocznej edycji. Uczestnicy Bella Skyway Festival będą mieli okazję zagrać w grę zatytułowaną „Duchy Światła”. Jej scenariusz został stworzony specjalnie na tę imprezę. Izabela Falewicz zapewnia, że gra to nieodłączny element tegorocznej imprezy, a zabawa na pewno spodoba się uczestnikom eventu.

Zbierz Drużynę

„Duchy Światła” na Bella Skyway Festival

Gra „Duchy Światła” to jedna z festiwalowych propozycji, a jej fabuła nawiązuje bezpośrednio do tematyki Bella Skyway Festival. Nabell to szamanka, strażniczka tytułowych „Duchów Światła”. Kapłanka od wieków dzielnie opiera się siłom ciemności. Niestety, raz do roku równowaga energetyczna zostaje zachwiana, dochodzi do przesilenia. Wówczas Nabell staje się bezsilna, wobec Pustki, która przenika do naszego wymiaru i niszczy życiodajną energię miasta. Tym razem do przesilenia dochodzi właśnie na Bella Skyway Festival.

Szamanka ma nadzieję, że wśród uczestników festiwalu znajdą się śmiałkowie, którzy ocalą nasze miasto. Uczestnicy Festiwalu Światła wyruszą z Nabell długą i trudną podróż po miejskich uliczkach, gdzie można podziwiać festiwalowe atrakcje. Jej zadaniem jest wspierać zwerbowanych łowców i uczyć ich współpracy z duchami. Jej misja skończy się powodzeniem tylko, jeśli jej pomocnicy zdobędą wsparcie wszystkich duchów, które strzegą festiwalowych instalacji i zbiorą najliczniejszą armię energetycznych zjaw.

Wśród tych niezwykłych istot możemy wyróżnić Arcyduchy oraz Duszki. Arcyduchy będą znajdować się w pobliżu instalacji, a warunkiem ukończenia gry jest pochwycenie wszystkich zjaw. Duszki symbolizują trzy rodzaje energii — życiową, fizyczną i cienia. Te małe zjawy będzie można łapać na terenie całej Starówki, a każdy Duszek to dodatkowe punkty, które będą liczyć się do ogólnego rankingu – zapewnia Izabela Falewicz.

Gra pełna będzie postaci rodem z najlepszych filmów fantasy, a tytułowe Duchy Światła pojawią na toruńskich ulicach. Ich autorką jest Ariadna Żytniewska, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych, grafik w firmie Globe Data. Gra Duchy Światła to integralna część aplikacji Zbierz Drużynę.

Jak i kiedy zacząć zabawę?

Premiera aplikacji, a tym samym gry „Duchy Światła” już 20 sierpnia, czyli chwilę przed Bella Skyway Festival. Jak zapewniają twórcy, aby stać się uczestnikiem i wziąć udział w przygodzie, wystarczy będzie pobrać aplikację na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja łatwo dostępna będzie w sklepie Play, a jej obsługa z całą pewnością nie sprawi kłopotu dziecku. Intuicyjny system wyświetlać będzie wszystkie informacje, potrzebne do wykonania poszczególnych zadań na ekranie telefonu użytkownika. To jednak dopiero początek zabawy.

 

Więcej informacji o aplikacji „Zbierz Drużynę”, a także grze „Duchy Światła” na stronie: https://zbierzdruzyne.pl/, na fanpage`u na Facebooku: https://www.facebook.com/ZbierzDruzynePL/ lub na już niedługo stronie Bella Skyway Festival: http://www.bellaskyway.pl/pl/

 ***

10. Bella Skyway Festival odbędzie się w Toruniu, w dniach 21–26 sierpnia 2018 roku.
Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

Bella Skyway Festival 2018

Skip to content