Zmieniona oferta wakacyjnych warsztatów

Opublikowano: 2 sierpnia 2018 r.
Kategorie: Warsztaty

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, od 07.08.2018


Od 7 sierpnia będzie obowiązywała zmieniona oferta wakacyjnych warsztatów.  W sierpniu zapraszamy również do zwiedzania interaktywnych wystaw oraz udziału w spektaklach teatru cieni.

We wtorki zapraszamy na warsztaty „Ruchome obrazy”, które są poświęcone różnorodnym formom i technikom animacji klasycznej. W środy uczestnicy poszukają m.in. odpowiedzi na pytanie, dlaczego po zjedzeniu ananasa lub kiwi szczypie nas język i poznają wiele ciekawych faktów z życia roślin. Podczas czwartkowych zajęć „W 60 minut dookoła świata” będzie można poznać sekrety różnorodnych kultur. Zabierzemy naszych gości do najbardziej tajemniczych i niesamowitych miejsc na świecie. Pomoże nam w tym…wyobraźnia.

PRZEJDŹ DO SYSTEMU ZAKUPU ONLINE

Konstruktorów i miłośników wyścigów zapraszamy na piątkowe zajęcia „Grand Prix”. Uczestnicy będą mogli wykonać różne modele pojazdów napędzanych silniczkiem elektrycznym. Pod koniec zajęć stworzone pojazdy wezmą udział w wyścigu. Dzięki temu sprawdzimy jak ważne jest przemyślenie i zaprojektowanie konstrukcji pojazdu i jak różne zastosowane rozwiązania wpłyną na osiągnięty wynik.

 Głównymi bohaterami sobotnich warsztatów będą chrząszcze. „Zdradzą” uczestnikom sekrety swojego życia i ujawnią strategie, zapewniające przetrwanie w każdym środowisku. W niedziele centrum nauki zaprasza do udziału w zajęciach „Wakacyjne łamigłówki”, w trakcie których będzie można poćwiczyć umysł, rozwiązując zagadki przygotowane przez animatorów Młyna Wiedzy.

Warsztaty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są realizowane od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00, w soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 14:00-15:00. Opisy poszczególnych zajęć są dostępne na stronie internetowej – „Wakacje 2018”.

Wystawa poświęcona nauce obywatelskiej

W sierpniu można również zwiedzać bezpłatnie wystawę „Beyond The Lab”, która jest dostępna w namiocie przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ekspozycja pokazuje, że dzięki nowoczesnym technologiom i zaangażowaniu zwykłych obywateli, nauka może rozwijać się w zaciszu domów, a odkrycia naukowców-amatorów rewolucjonizują świat.

Teatr cieni przed Młynem Wiedzy

22 i 23 sierpnia przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostaną zaprezentowane wyjątkowe spektakle teatru cieni – „Prawo dżungli”.  – To poruszająca opowieść o dwóch kontrastujących światach dotykająca tematu zgody człowieka z naturą. Kraina dzikich zwierząt, pełna pierwotnych instynktów i nieokiełznanych żywiołów w fizycznej polemice z cywilizacją oraz współczesnymi wygodami. Atmosferę niepokoju i badawczości przetną dynamiczne sceny tętniącej życiem przyrody, rodzącej się przyjaźni obcych sobie gatunków oraz burzliwej walki serc – mówią o spektaklu jego twórcy.

Przedstawienia odbędą się o godz. 21:00, 22:00 i 23:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy będą mogli również wcielić się w aktorów teatru cieni. Przed spektaklami i w przerwach między nimi będzie dostępna specjalna instalacja, dzięki której będą mogli odegrać wyreżyserowane przez siebie show.

Skip to content