Znamy zwycięzców toruńskich eliminacji do konkursu Caffè Vergnano Best Barista 2019

Opublikowano: 3 kwietnia 2019 r.
Kategorie: Inne

29 marca, poznaliśmy zwycięzców toruńskich eliminacji do ogólnopolskiego konkursu Caffè Vergnano Best Barista 2019. Najlepszymi baristami okazali się Mariusz Bałut oraz Kuba Kalusiński. Pod koniec roku zmierzą się oni w wielkim, krajowym finale o tytuł Caffè Vergnano Best Barista 2019.

Piątkowe zmagania zawodników przysporzyły sporo emocji. Najlepszymi baristami zostali – Mariusz Bałut oraz Kuba Kalusiński. Wywalczyli oni udział w ogólnopolskim finale, w którym nagrodą główną jest tytuł Poland Best Barista CaffèVergnano 2019 oraz tygodniowe szkolenie w prestiżowe jAkademii Vergnano, zlokalizowanej we włoskim Piemoncie.

Uczestnicy w ciągu 30 minut musieli przygotować dwa idealne espresso, odtworzyć wylosowany wzór latte art na perfekcyjnym cappuccino, zaprezentować własny pomysł na mleczny wzór, a także zaserwować dwa autorskie drinki na bazie kawy. Włosko-polskie jury w skład, którego weszli: sędzia główny konkursu Carlo Pastore – Caffè Vergnano Poland Area Manager, sędzia sensoryczny Krzysztof Szkutnik oraz sędzia techniczny Łukasz Jurkiewicz, oceniało nie tylko jakość wykonania i technikę pracy, ale również sposób autoprezentacji uczestników. 

To już piąta edycja konkursu odbywająca się w Polsce.Cieszy nas rosnąca świadomość oraz obszerna wiedza zawodników na temat parzenia kawy. Wysoki poziom prezentowany przez uczestników odzwierciedlał ich pasję, precyzję, talent i wytrwałość w dążeniu do perfekcji. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć toruńskim finalistom powodzenia podczas finału w Krakowie – powiedział Carlo Pastore, Caffè Vergnano Poland Area Manager.

Pozostałe regionalne eliminacje, podczas których wyłonieni zostaną kolejni finaliści odbędą się 17 kwietnia w Warszawie, 12 września w Poznaniu, 4 października w Tarnowskich Górach oraz 16 listopada w Szczecinie. Wielki finał w Krakowie zaplanowany jest na koniec 2019 roku.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content