Znany i nieznany Toruń w książce
Opublikowano: 22 marca 2018 r.Kategorie: Spotkania
Galeria ZPAP-Toruń, 30.03.2018, g. 17:00
Spotkanie autorskie promujące zbiór ilustracji dotyczących Torunia autorstwa Grzegorza Wawrzyńczaka. Ilustracje przedstawiają znane i mniej znane, a na pewno ulubione autora zakamarki miasta . Publikację cechuje świeże podejście do tematu pejzażu miasta, którego portret utrwalony jest za pomocą połączenia mediów cyfrowych z klasycznymi technikami malarskimi.
Na spotkaniu będzie można otrzymać egzemplarz publikacji. Znany i nieznany Toruń ilustrowany dostępny będzie również w czytelniach, bibliotekach iinstytucjach kultury w Toruniu oraz w wersji elektronicznej na stronie ZPAP Toruń oraz Grupy Pinata (www.zpaptorun.pl, pinatagroup.com ).
Projekt zrealizowany jest w ramach programu MIKROWSPARCIA.
Znany i nieznany Toruń Ilustrowany
30.03.2018
godz.17:00
Galeria Związku Polskich Artystów Plastyków w Toruniu, ul. Ducha Św. 8
Grzegorz Wawrzyńczak
Studiował Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Piotra Klugowskiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2013 r. Aneks z rysunku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Pituły i aneks dodyplomu z Malarstwa w Architekturze w pracowni dr. hab. Andrzeja Kałuckiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz muzyką. Stosując techniki kolażu i asamblażu często łączy malarstwo z rzeźbą. Otrzymał nagrodę za szczególne wartości artystyczne dyplomu pt. „Między wschodem i zachodem”, prezentowanego na wystawie Dyplomy 2013 w CSW w Toruniu. Od 2015 r. jest członkiem ZPAP w Okręgu Toruńskim. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych: Wystawa malarstwa towarzysząca koncertowi zespołu Napszykłat i poezji Rafała Derdy – Klub Fado – Aleksandrów Kujawski (2010); Rytuał w Galerii nad Wisłą w Toruniu – wystawa połączona z happeningiem w przestrzeni publicznej (2013). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in. Działania Podstawowe – XV Mogileńskie Spotkania Plastyczne, Mogilno (2013); 9 Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Wozownia w Toruniu; Sztuka Otwarta – II Festiwal Sztuki Aktualnej Nowe Ciepło w MCK Galeria Przestrzeń Gruzownia – Nowe Miasto Lubawskie; Wystawa towarzysząca 21 Spotkaniom Teatru Otwartego Festiwal STO, Teatr Terminus A Quo – Nowa Sól; Dyplom 2013, Studentenwerke – Getynga (2013), „Coż nam po prawdzie?”- Międzynarodowe Biennale Plakatu w Bielsko-Białej (2015); Nowy Rozdział, Galeria ZPAP, Toruń (2015); Projekt 966. Jubileusz Narodowy – Sztuka Polska 2016, Wystawa z okazji 1050-lecia Chrztu Polski (2016), cykle wystaw Grupy Pinata pt. AQUAPRESJA i Krucjaty Pinaty (2016 – 2018). Ilustracja wieży ciśnień w Płocku zdobyłanagrodę firmy Affinity i została użyta do kampani promocyjnej nowej wersji programu graficznego (2017). Od 2015 roku współtworzy Grupę Pinata.
[fot. materiały organizatora]