Artus Festival – Piotr Bukartyk i Ajagore – Raport z przesłuchania

Opublikowano: 14 października 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 28.11.2019 (czwartek), godz. 19.00


Projekt Bukartyk/AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka -znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE– instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy- od Jazzu, rhythm n’ bluesa przez amerykański folk, country aż po nasze rodzime tradycje ludowe.

Warto nadmienić iż muzycy AJAGORE towarzyszą na co dzień w muzycznej wędrówce Grażynie Łobaszewskiej a także Jorgosowi Skoliasowi. Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym.

Piotr Bukartyk w Dworze Artusa występował już wiele razy, podobnie jak zespół Ajagore. Jednak zawsze grali osobno. Teraz zadebiutują razem i z pewnością urodzi się tego występu coś niezwykłego. Co? Tego nie wie nikt, poza tym, że wszystko można zamknąć w haśle:

BUKARTYK/AJAGORE- Myślisz, Dumasz, Tańczysz… i jest Ci dobrze!

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content