Spotkanie poświęcone twórczości literackiej Aliny Merdas RSCJ

Opublikowano: 10 kwietnia 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8, 11.04.2019, godz. 17.30


Zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości Aliny Merdas.

Alina Merdas RSCJ (1925-2010) – zakonnica Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa. Absolwentka i doktorantka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wieloletnia nauczycielka języka polskiego w liceum Zgromadzenia w Polskiej Wsi (Pobiedziska), doktor nauk humanistycznych i członek polskiego PEN-Clubu, autorka studiów o Norwidzie. Współpracowała z Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, Obrze i Poznaniu, Instytutem Tomistycznym w Warszawie, „Via Consecrata”  – pismem życia konsekrowanego. Od 1991 r. do śmierci zajmowała się działalnością ewangelizacyjną w dziedzinie kultury poprzez pracę naukową i publicystykę, zaangażowanie w mass media i duszpasterstwo środowisk twórczych. Jej bibliografia liczy blisko 500 pozycji, w tym „Zamysły Jego Serca” – historia Polskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa.

Twórczość  Aliny Merdas przedstawi Grażyna Sędzimir Blanc, dziennikarka i teatrolog, stały współpracownik Programu 3 Polskiego Radia, promotorka kultury polskiej za granicą, członkini Stowarzyszeniu Przyjaciół Norwida.

W programie spotkania: pokaz fotografii, wspomnienia członków Rodziny i Przyjaciół, recytacja wierszy. Zapraszamy do siedziby Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 17.30. Wstęp jest bezpłatny.

Skip to content