Gdański Klub Poetów w Książnicy Kopernikańskiej

Opublikowano: 20 września 2021 r.

Data i czas
28 września 2021 r. (wtorek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

We wtorek, 28 września, zapraszamy na spotkanie z twórcami z Gdańskiego Klubu Poetów.
Naszymi gośćmi będą: Sławomir Jerzy Ambroziak, Agnieszka Smugła, Gabriela Szubstarska i Zbigniew Trzebiatowski.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Gdański Klub Poetów działa przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Siedzibą klubu jest Biblioteka Oliwska. Do klubu można dołączyć po rekomendacji któregoś z członków GKP. Członkowie klubu organizują wieczory autorskie, konkursy poetyckie, warsztaty literackie, spotkania i prelekcje na temat literatury.
Agnieszka Smugła – Początki jej dorosłej przygody z pisaniem związane są z prowadzonym przez Michała Zabłockiego poetyckim czatem, o którego istnieniu dowiedziała się przypadkiem, zajrzała tam z ciekawości i już została. Od listopada 2014 roku na portalu eMultipoetry publikuje swoje własne utwory – głównie miniatury na konkurs „Wiersze na murach”. Dotychczas wybrano i wyświetlono na fasadzie kamienicy na rogu ulicy Brackiej i Rynku Głównego w Krakowie ponad 150 jej tekstów.
Gabriela Szubstarska – Autorka jedenastu tomów poetyckich oraz zbioru opowiadań „Cukrowa wata i inne opowieści”. Współautorka czterech międzynarodowych programów poetyckich pod red. Małgorzaty Płoszewskiej, które ukazały się w postaci dwujęzycznych książek. Pomysłodawczyni i reżyser montaży słowno-muzycznych. Przygotowuje i prowadzi w Trójmieście spotkania literackie, organizuje konkursy i imprezy poetyckie, prowadzi w Bibliotece Oliwskiej konsultacje poetyckie.
Sławomir Jerzy Ambroziak – Zadebiutował w 2004 roku w „V Almanachu Młodych Końca Wieku – Retrospekcje”. Autor pięciu tomików wierszy: „stany
nieustalone” (2013), „pamięć” (2018), „jestem” (2019), „O istocie (przed)” (2020) i „Włóczęga między emocjami” (2021). Członek Gdańskiego Klubu Poetów. W 2019 roku otrzymał Grand Prix i statuetkę „Liść Jaworu” w Metropolitalnym Konkursie Poetyckim im. Aleksandra Klimiuka.
Zbigniew Trzebiatowski – Autor kilku garści wyrobów wierszowanych. Członek Gdańskiego Klubu Poetów i Sopockiego Klubu Pisarzy. W tym pierwszym „dyżurny redaktor” klubowych antologii. W tym roku wydał swój pierwszy, niewielki tomik „Siedem”. Publikuje głównie w antologiach obu klubów.
Skip to content