Jazz club – Adam Wendt Power Set

Opublikowano: 22 lutego 2023 r.

Data i czas
22 lutego 2023 r. (środa)
20:00–22:00

Lokalizacja
ACKiS „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert, będący częścią funkcjonującego od 1994 roku projektu „Jazz Club Od Nowa”, w ramach którego przez toruński klub przewinęło się ponad czterysta gwiazd jazzu.
Tym razem na deskach małej sceny ACKiS „Od Nowa” zagości przedstawiciel ścisłej czołówki polskich saksofonistów – Adam Wendt wraz z  Przemysławem Raminiakiem i Marcinem Jahrem, którzy współpracują w ramach projektu Adam Wendt Power Set.
Urodzony w Gdańsku saksofonista, od którego nazwiska zespół wziął swą nazwę, nagrywał i koncertował z wybitnymi polskimi jazzmanami, oraz wykonawcami muzyki pop (m.in. Ewa Bem, Krystyna Prońko, Grzegorz Ciechowski, Randy Brecker, Bill Evans, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak), jako saksofonista, kompozytor i aranżer  jest współtwórcą około stu płyt, w których zawiera się dziesięć projektów autorskich

Adam Wendt Power Set jest jednym z czterech projektów muzycznych sygnowanych przez wybitnego instrumentalistę. Do pozostałych należy Adam Wendt & Friends, bardzo dobrze odebrany przez publiczność akustyczny kwartet jazzowy nawiązujący do rhythm and bluesa, a także bardziej liryczne w swym przekazie Trio Adama Wendta oraz Adam Wendt Acoustic.

Adam Wendt Power Set prezentuje nurt jazzu elektrycznego wykorzystujący niekonwencjonalne instrumentarium, w którym dźwięk saksofonu jest przetwarzany elektronicznie, a linia basu realizowana jest poprzez keyboard. Repertuar zespołu jest zróżnicowany i dynamiczny, oraz cechuje się komunikatywnością wypowiedzi muzycznej. Przedsięwzięcie jest ukłonem w stronę mistrzów światowej sceny jazzowej, takich jak: Eddie Harris, J.C. Adderley, Stanley Turrentine czy Miles Davis. W dorobku projektu Adam Wendt Power Set znajdują się trzy płyty: Adam Wendt Power Set (2007), Power Set Live
International Edition (2010), Big Beat Jazz (2011).
Koncert rozpoczyna się 22 lutego 2023 roku o godz. 20:00 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa”. Bilety na koncert w cenie: 20 zł studenci i absolwenci z kartą, 30 zł pozostałe osoby, do nabycia przed występem w kasie klubu Od Nowa.

Adam Wendt Power Set
Skład:
Adam Wendt – saksofony,
Przemysław Raminiak – instrumenty klawiszowe
Marcin Jahr – perkusja

 

Skip to content