Spotkanie z Martyną Bundą

Opublikowano: 22 marca 2023 r.

Data i czas
25 kwietnia 2023 r. (wtorek)
18:00–21:00

Lokalizacja
Książnica Kopernikańska (ul. Słowackiego 8)

Kategorie
Spotkania

Organizator
Książnica Kopernikańska

Wczytuję mapę...

We wtorek, 25 kwietnia, zapraszamy na spotkanie z Martyną Bundą. Pisarka spotka się z czytelnikami w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Martyna Bunda – autorka „Nieczułości” i „Kota niebieskiego”. Za Nieczułość otrzymała: La Grande Ourse (nagroda francuskich czytelników), Gryfię, Pomorską Nagrodę Literacką Wiatr od Morza. Była nominowana do Nike, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Conrada i Warszawskiej Nagrody Literackiej („Kot niebieski”). Najnowsza książka Martyny Bundy – „Podwilcze” – właśnie trafiła do księgarń.
Zanim zajęła się literaturą, przez lata była autorką reportaży, potem kierowała Działem Krajowym w tygodniku „Polityka” (pracuje w nim do dziś); jest komentatorką w porannych audycjach TOK FM. W książkach i reportażach wraca na Kaszuby, gdzie się wychowała. Jednym z motywów przewijających się przez jej twórczość jest podnoszenie się z najtrudniejszych doświadczeń. Ma siedem psów. Mieszka z rodziną na wsi pod Poznaniem.
Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Skip to content