Wysocki, Okudżawa – Najwięksi bardowie XX wieku – Piramidy

Opublikowano: 3 września 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 22.09.2019 (niedziela), godz. 18.00


Po raz kolejny w Dworze Artusa zagoszczą piosenki największych bardów XX wieku: Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, a także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb – czyli muzycy zespołu PIRAMIDY.

Koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.

Podczas występu muzycy opowiadają o  barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu w Dworze Artusa będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne Ochota na Wołkov, Centrala zero siedem, Gdzie Wywiozą  oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.:  „Aleksander Sergiejewicz Puszkin”, „Pieśń o Huzarze”, a także „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się„.

Skip to content