25-lecie Teatru Amorficznego | Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

Opublikowano: 13 marca 2023 r.

Data i czas
28 marca 2023 r. (wtorek)
18:00–20:00

Lokalizacja
Dom Muz na Podgórzu (ul. Poznańska 52)

Kategorie
Spektakle

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Światło, kurtyna, akcja! Przez 25 lat kultura teatralna na lewobrzeżu rozwijała się dzięki pasji i zaangażowaniu niezwykłej grupy aktorek oraz aktorów. W tym czasie miłośnicy i miłośniczki teatru wystawili ponad dwadzieścia spektakli, brali udział w festiwalach, paradach i zdobywali nagrody na ogólnopolskich konkursach. Teatr Amorficzny to grupa założona przez Joannę Łagan — animatorkę i arteterapeutkę od lat związaną z Filią Dworu Artusa na Podgórzu. To właśnie tam dzieją się teatralne cuda: deski sceny zamieniają się w fantastyczne krainy, w przepastnej garderobie odnajdujemy niezwykłe kostiumy, a aktorzy i aktorki tworzą fascynujące opowieści.
Okrągła rocznica to idealna okazja do świętowania! W tym roku obchodzimy 25-lecie amatorskiego Teatru Amorficznego i chcemy wspólnie z Wami uroczyście podsumować ćwierćwiecze istnienia tej grupy. Jak mówi założycielka i reżyserka: „Przez lata spektaklami dotykaliśmy wielu przestrzeni życia — tym razem uchylimy drzwi różnych domów, przyglądając się kilku chwilom i nastrojom z codzienności naszych bohaterów”. Przekonamy się o tym podczas jednej z atrakcji tego dnia — zdarzenia teatralnego „Domowa atmosfera”. Scenariusz powstał na podstawie tekstów Wisławy Szymborskiej, Edwarda Stachury oraz Michała Rusinka.
Harmonogram obchodów 25-lecia Teatru Amorficznego:
– zdarzenie teatralne pt. „Domowa atmosfera” przygotowane przez grupę młodszą (Michalina Florianowicz, Vira Kidyk, Oliwia Kowalska, Artur Kasprzycki, Miłosz Gala, Jędrzej Zieliński) oraz grupę starszą (Maria Podolecka, Katarzyna Liszcz, Andrzej Madeja, Grzegorz Gronkowski oraz gościnnie Margarita Savchenko),
– w ramach występu usłyszymy także utwór w wykonaniu Viry Kidyk, laureatki wielu międzynarodowych konkursów muzycznych,
– prezentacja zdjęć i anegdot z 25-letniej przygody teatralnej,
– pytania, rozmowy oraz spotkanie przy wspólnym stole.
Skip to content