Etnoklimaty – konkurs fotograficzny

Opublikowano: 2 września 2021 r.

Data i czas
1 września 2021 r. (środa) – 30 września 2021 r. (czwartek)
Całodniowe

Kategorie
Inne

Organizator
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej

Mapa niedostępna

Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło jubileuszową 10. edycję konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Prace można nadsyłać do końca września 2021 r. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie plenerowej.
Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu.
Aby wziąć udział w konkursie należy na adres promocja@etnomuzeum.pl przesłać zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 pojedynczych fotografii kolorowych lub czarno-białych. Prace nadsyłać można do 30 września. 10. Edycja „Etnoklimatów” rozstrzygnięta zostanie do końca października.
Organizatorzy przewidzieli cztery nagrody: nagrodę główną w wysokości 2 tys. zł i drugą nagrodę w wysokości 1 tys. zł – obie ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego; nagrodę rzeczową za trzecie miejsce przyzna Muzeum Etnograficzne w Toruniu; natomiast nagrodę specjalną ufundował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą uhonorowane zostanie najlepsze zdjęcie wykonane przez absolwenta UMK (voucher o wartości 500 zł do realizacji w salonie fotograficznym).
Prace zwycięskie i zakwalifikowane przez Jury znajdą się na pokonkursowej wystawie plenerowej przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Ekspozycji towarzyszyć będzie również jubileuszowy katalog.
Dokumenty do pobrania: www.etnomuzeum.pl/etnoklimaty
Skip to content