Plac zabaw w budowie na Rudaku | Oficjalne otwarcie nowej części

Opublikowano: 30 lipca 2020 r.

Data i czas
8 sierpnia 2020 r. (sobota)
11:00–13:00

Lokalizacja
Fantastyczny Dom Kultury w Toruniu (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Plac zabaw w budowie to projekt inspirowany ideą Adventure Playground i placów zabaw pojmowanych jako odskocznia od zgiełku miasta, rygoru grafików i codziennych zadań.
Taki właśnie plac zabaw dla dzieci tworzymy w artusowej filii Domu Muz na Rudaku! Zadaniem placu jest rozwijanie dziecięcej kreatywności i wspomaganie walki z ogólnoświatowym problemem, jakim jest spędzanie czasu przed tabletem czy konsolami do gier, podczas gdy tuż za rogiem może czekać niezapomniana zabawa.
Idea placu zabaw w budowie czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają plac zabaw, ale to dzieci go kształtują – zgodnie z zasadami pajdokracji. O tym, w co i na jakich zasadach bawią się dzieci na tym placu zabaw, decydują one same – dorosły pełni zadanie jedynie doradcy i realizatora zadań wspólnie wyznaczonych. Dzieci swobodnie budują własną rzeczywistość, świetnie się przy tym bawiąc. Tym samym wykreowana zostanie polis dla dzieci, w którym one same decydują, co i jak robią.
Mamy za sobą już pierwszą część zadania – szkołę projektową i krok po kroku wraz z małymi projektantami tworzymy nasz artusowy plac zabaw.
Efekty końcowe już w sobotę 8 sierpnia.
W godzinach 11:00 – 13:00 zapraszamy na odsłonę głównej części placu zabaw, który krok po kroku będziemy na bieżąco udoskonalać wedle potrzeb Waszych pociech
Spotkajmy się w Centrum Kultury Dwór Artusa w filii Dom Muz Rudak przy ul. Okólnej 169
W programie:
– zabawa swobodna
– ścieżka sensoryczna
– animacje m.in: tor przeszkód, taniec ze wstążką, warsztaty z pachnącą masą
Współorganizatorzy:

Przedszkole im. Marii Montessori w Toruniu i Świetlica środowiskowa w Toruniu ul. Okólna 169
Zadanie zrealizowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2020.
Skip to content