Salsation Kid | Zajęcia taneczno-fitnessowe | Grupa od 3 do 12 roku życia

Opublikowano: 31 stycznia 2024 r.

Data i czas
5 lutego 2024 r. (poniedziałek)
17:00–17:45

Lokalizacja
Dom Muz na Rudaku (ul. Okólna 169)

Kategorie
Warsztaty

Organizator
Centrum Kultury Dwór Artusa

Wczytuję mapę...

Salsation Kid to pełen radości i zabawy program taneczno-fitnesowy przeznaczony dla dzieci, który jest nowością w Polsce i na  świecie. Łączy w sobie różnorodne style taneczne z elementami treningu funkcjonalnego oraz liryczną ekspresją. Bazuje na układach choreograficznych opartych o naturalny język ciała i komunikację niewerbalną, co powoduje, że dzieci spontanicznie skupiają uwagę na pokazywanych ruchach i podążają za instruktorem. Salsation tak naprawdę nie uczy choreografii, ale słuchania i czucia muzyki, a także opowiadania historii ruchem. Poprzez taniec uczestnicy rozwijają wrażliwość, muzykalność, poczucie rytmu, zwiększają zakres ruchu, wzmacniają siłę i kondycję fizyczną. To doskonały sposób na poprawę nastroju, rozładowanie energii, a także spalanie kalorii.

Salsation Kid to nie tylko taniec i ruch. Podczas zajęć dzieci uczą się pracy w zespole, rozwijają umiejętność przestrzegania norm społecznych i zasad obowiązujących w grupie, a także ćwiczą skupianie uwagi. Najważniejsze jednak, że budują pozytywną samoocenę i poczucie własnej wartości, a także przekonują się, że mogą być coraz lepsze w tym, co lubią robić. Przy okazji też przyswajają podstawowe słówka oraz zwroty z języka angielskiego i hiszpańskiego z prezentowanych utworów muzycznych.

Program jest w pełni bezpieczny, nie wymaga żadnego przygotowania tanecznego i przeznaczony dla wszystkich dzieci, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie.

Termin pierwszych zajęć – 5.02.2024 roku
Spotkania – poniedziałki godzina 17:00
Czas trwania – 45 minut
Kontakt, zapisy i szczegółowe informacje pod adresem e-mail: edukacja@artus.torun.pl

Skip to content